Výlety a rekreace


Letní Rekreace V létě Pustevny nabízejí ideální podmínky pro turistiku (Pustevny, Radegast, Radhošť) a cykloturistiku. Zajímavým zpestřením může být i výlet na koních. Jestliže se rádi koupete a sluníte, potěší Vás nově vybudovaný Aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pokud hledáte spíše aktivní odpočinek, můžete si otestovat svou odvahu v největším horském lanovém parku v ČR Tarzánie v Trojanovicích. Hladinu adrenalinu Vám jistě zvednou i kurzy v Beskydské škole létání nebo nově zbudovaná koloběžková trať na Pustevnách. Klidnější aktivní odpočinek vám nabízí velmi kvalitní golfové hřiště na Čeladné.

Zimní Rekreace Penzion Planiska se nachází cca 4 km od lyžařského střediska na Pustevnách. Autem nebo autobusem dojedete až na záchytné parkoviště u hotelu Ráztoka v Trojanovicích. Na Pustevny se dostanete pomocí sedačkové lanovky, nástupní stanice je poblíž hotelu Ráztoka v nadmořské výšce 620 m. Lyžařské terény jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zdatnější lyžaře. Sjezdovky jsou pravidelně zasněžovány i upravovány. V areálu najdete 2,8 km sjezdových tratí, 1 lanovku a 3 vleky. Na Pustevnách, ale i v oklolí Frenštátu a Trojanovic naleznete také množství upravených běžeckých tras a okruhů. Pro aktivní odpočinek si můžete vybrat některá ze sportovních a relaxačních zařízení ve Frenštátě pod Radhoštěm. Je zde například plavecký bazén, sauna, sportovní centrum Replay s mimo jiné i největší boulderovou stěnou na Moravě, Squash centrum, dvě Fit-centra a Bowling MEGAS se čtyřmi dráhami. Pokud dáváte přednost klidné dovolené, okolí penzionu nabízí mnoho příležitostí ke krátkým procházkám i delším túrám.

Ježdění a výlety na koních - TROJANOVICE TEAM

TROJANOVICE TEAM – Jezdecký klub v Trojanovicích

Více

Valašské muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm – národní kulturní památka

Více

Tarzanie - Horský lanový park

Horský Lanový Park Tarzanie, Trojanovice – Ráztoka – les

Více

Aquapark Frenštát pod Radhoštěm

Aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm

Více

Boulder – lezecká stěna ve sportovním centru Replay

Ve sportovním centru Replay ve Frenštátě pod Radhoštěm je otevřena nová boulderová stěna. Na 385 m² stěny si můžete vyzkoušet téměř 1700 chytů a přibližně 130 značených cest, které nabízí adrenalin, ale i zvýšení fyzické kondice, zlepšení pocitu sebeovládání a především otevírá obrovský prostor lezeckého světa. Vhodné i pro malé lezce :) Potřebné vybavení možno zapůjčit na místě.

Více

Štramberk - Štramberská Trúba

Městečko je zasazeno do centrální části Štramberské vrchoviny v předhůří Beskyd. Díky výjimečné malebnosti je toto město často nazýváno Moravským Betlémem. Město nese stopu českých králů díky synu Jana Lucemburského, který toto sídlo založil. Širokému okolí vévodí zřícenina hradu Stallenberg s věží, která je notoricky známá jako Štramberská Trúba.

Více

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy leží na protáhlém kopci, 150 metrů nad stejnojmennou obcí Hukvaldy, známou především jako rodiště světově proslulého hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Více

Naučná stezka Beskydské nebe

Atrakce vznikla na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic. Součástí nové naučné stezky Beskydské nebe je téměř stometrová lávka ve výšce až šestnáct metrů. Lidé tak mohou poznávat přírodu v korunách stromů. Visutá konstrukce v lokalitě Horečky nad roklí potoka Vlčák bude bavit zejména rodiny s dětmi. A na šesti zastaveních poznají život ptačích obyvatel okolních stromů. Tříkilometrová naučná stezka bude přístupná v kteroukoli roční dobu, ale „nebeský chodník“ dlouhý 85 metrů pouze sezonně.

Více

REPLAY DĚTSKÝ SVĚT

Zcela ohrazené dětské hřiště, které tvoří 4 samostatné celky, dvoupatrový labyrint, sportoviště, lezeckou stěnu a dětský koutek pro nejmenší. Hriště je určeno pro děti od 0 do 12 let. Celková max. kapacita 50 dětí.

Více

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA.

Více

Pustevny

Pustevny jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí. Na osadu nedaleko mytické hory Radhošť se dá přijít pěšky, vyvézt se lanovkou, přijet na běžkách a když sleze sníh, můžete přijet i na kole.

Více
Penzion Planiska v Frenštátě pod Radhoštěm hodnocení